جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

مسیر مهران-ایلام در روزهای جمعه و شنبه یک‌طرفه است

معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد با توجه به حجم زائران در مسیر بازگشت از کشور عراق، مسیر مهران-ایلام در روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور، به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد با توجه به حجم زائران در مسیر بازگشت از کشور عراق، مسیر مهران-ایلام در روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور، به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

با توجه به اینکه روزهای جمعه و شنبه خیل عظیم زائرانی که از کشور عراق به سمت مرزهای ایران به‌خصوص از طریق مرز مهران عزیمت می‌کنند و ترافیک سنگینی در این محور ایجاد خواهد شد، مسئولان فراجا، از احتمال یک‌طرفه شدن محور مهران به ایلام خبر داده بودند.

در این راستا مهدی مخبر -معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور- به ایسنا گفت: طبق آمار خروج زائران، تقریبا ۵۰ درصد بازگشت از مرز مهران خواهد بود که حجم بالایی است و بیش از ۶۰ درصد زائران هم با خودروهای شخصی خود آمده‌اند، بنابراین بازگشت این حجم مسافر باعث تراکم و ترافیک زیادی در جاده مهران به ایلام خواهد بود. از این رو تمهیداتی اندیشیده شده که در این ایام اوج، که روز قبل از اربعین (جمعه ۲۵ شهریور) و روز اربعین (شنبه ۲۶ شهریور) را شامل می‌شود، مسیر مهران-ایلام به‌صورت یک‌طرفه به سمت ایلام انجام شود، که هم تردد روان‌تر باشد و هم اتوبوس‌ها و ناوگان عمومی بهتر بتوانند سرویس‌دهی کنند.

او درباره وضعیت سایر مسیرهای برگشت نیز توضیح داد: البته تمام مرزها و مسیرهای بازگشت در این روزها پرتراکم خواهند بود اما مشکلی از بابت راه‌بندان شدن وجود ندارد؛ بیشتر تراکم در مسیر مهران-ایلام است و از این رو این تدبیر برای این مسیر اندیشیده شده است.

معافیت خودروهای مسافری از پرداخت عوارض آزادراهی

پیش از این نیز وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود کلیه خودروهای مسافری از پرداخت عوارض آزادراهی کشور معاف هستند؛ درصورت عدم رعایت موضوع توسط شرکت‌های آزادراهی، اداره کل بهره‌برداری آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به‌عنوان متولی نظارت بر امور بهره‌برداری آزادراه‌های مشارکتی کشور، مسئول پیگیری و برخورد با متخلفین خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
از سرگیری فعالیت پایانه «سلام» فرودگاه امام برای اعزام حجاج
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا