جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

نحوه شرکت اتباع خارجی در آزمون دکتری ۱۴۰۱

سازمان سنجش، شرایط شرکت اتباع خارجی در کنکور دکتری ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی متقاضیان دکتری شرکت کننده اتباع غیرایرانی در آزمون ۱۴۰۱ اعلام شد.

متقاضیان باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط زیر باشند و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، علامت گذاری کنند.

۱ _ اتباع غیرایرانی متقاضی تحصیل در رشته ها، مقاطع و دوره‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مشمول شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان امور دانشجویان هستند.

۲_ فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی مجاز به شرکت در آزمون مقطع دکتری بوده و در صورت شرکت اتباع غیر ایرانی مقیم سایر کشورها، پذیرش آنان لغو می‌شود.

۳_ همه متقاضیان تحصیل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در رشته‌ها و مقاطع و دوره‌های مختلف تحصیلی مشمول شرایط و ضوابط شیوه نامه مصوب سال ۱۳۹۴ سازمان امور دانشجویان، هستند.

۴_ حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع دکتری برای آن دسته از متقاضیان تحصیل که در چارچوب ضوابط و مقررات سازمان سنجش آموزش کشور در مقطع دکتری پذیرفته خواهند شد، ۴ سال است.

۵_ متقاضیان تحصیل، ملزم به مطالعه دقیق دفترچه راهنما و رعایت مقررات و ضوابط پذیرش بوده و هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه‌ها و قوانین از آنان پذیرفته نخواهد شد.

۶_ متقاضیان تحصیل غیرایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون نیستند و در صورت قبولی در کد رشته مناطق غیرمجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال لغو می‌شود و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان معذور خواهند بود.

ادامه مطلب
آمار فوتی‌های کرونا امروز 1400/09/10

توضیح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این متقاضیان، در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

۷_ در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه، در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تایید و تشخیص سازمان امور دانشجویان از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری به عمل می‌آید.

۸_ پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته‌هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود از جمله تعهدات استخدامی و رشته‌های خاص و غیرمجاز مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ممنوع است.

۹_ جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تعهدی در زمینه صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.

۱۰_ متقاضیان تحصیل همانند پذیرش شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

۱۱_ پذیرفته شدگان غیرایرانی در دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، موظف به پرداخت شهریه تحصیلی مطابق مصوبات هیئت امنای دانشگاه‌های مربوط هستند.

۱۲_ چنانچه پذیرفته شدگان در زمان ثبت نام اولیه آزمون گزینه اتباع غیرایرانی را در بند ۱۶ تقاضانامه ثبت نام علامت نزده باشند، پذیرش آنان لغو می‌شود.

۱۳_جهت ثبت نام متقاضیان غیرایرانی در آزمون مقطع دکتری، شرط معدل لازم نیست.

۱۴_ متقاضیان تحصیل غیر ایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به تحصیل بوده و تکرار مقطع راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکزسال ۱۴۰۱ تحصیلی در دوره‌های روزانه، شبانه، پیام نور فراگیر، جامع علمی کاربردی، بدون آزمون و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و چنانچه در حین تحصیل متقاضیان تحصیل ورودی آزمون دکتری، محرز شود که دانشجو دارای یک مدرک دکتری بوده و با گواهی مدرک مقطع تحصیلی قبلی مجدداً با شرکت در آزمون مربوطه در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته شده است، از تحصیل او ممانعت و اخراج محسوب می‌شود. دانشگاه محل تحصیل در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبت نام اولیه است.

ادامه مطلب
کشف آثار باستانی از دوره عیلامیان در الیگودرز

۱۵ _ تحصیل متقاضیان در موسسات آموزش عالی و یا مراکز جامعه المصطفی (ص) و مرکز آموزش عالی اهل (ع) به صورت همزمان ممنوع است.

۱۶_ دانشجویان غیر ایرانی به دلیل تابعیت غیر ایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نیستند.

۱۷_ شرکت اتباع مذکور در این آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر زیر است:

گذرنامه دارای حداقل شش ماه مجوز اقامت

دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در همان سال بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور

آخرین کارت آمایش معتبر بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور

تبصره:

پذیرش و ثبت نام اولیه متقاضیان تحصیل فرزندان طالب مرکز جامعه المصطفی (ص) العالمیه بر اساس گذرنامه و اقامت صادره آن مرکز بدون مانع بوده و ثبت نام قطعی و ادامه تحصیل آنان منوط به اخذ گذرنامه و روادید تحصیلی و اقامت قانونی است.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا