جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

هشدار زرد هواشناسی برای تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی احتمال وزش باد‌های لحظه‌ای شدید در استان تهران از امروز ۳۰ مهرماه تا سوم آبان ماه وجود دارد. همچنین در مناطق جنوب و غرب استان تهران نیز شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت وزش باد‌های شدید لحظه‌ای در این استان هشدار داد.

حامد یزدی مهر با اشاره به هشدار زرد هواشناسی برای تهران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی احتمال وزش باد‌های لحظه‌ای شدید در استان تهران از امروز ۳۰ مهرماه تا سوم آبان ماه وجود دارد. همچنین در مناطق جنوب و غرب استان تهران نیز شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در همین راستا نیز تمهیدات لازم در این خصوص اتخاذ شده و دستگاه‌های امدادی و خدماتی از آمادگی لازم در این خصوص برخوردارند. لازم است مردم نیز به توصیه‌ها و هشدار‌ها توجه کافی را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از احتمال بارش باران، رگبار رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، مه و کاهش دید در مناطق شمالی و غربی این استان به ویژه در ارتفاعات خبر داد و گفت: احتمال آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و بعضی رودخانه‌ها، پدیده مه و کاهش دید و امکان آسیب به بخش‌های مختلف کشاورزی از مخاطرات اصلی در روز‌های مذکور وجود دارد.

یزدی مهر با بیان اینکه اثر مخاطره فوق خسارت احتمالی به بخش کشاورزی است، اضافه کرد: کاهش غذادهی استخر‌های پرورشی به نصف نرمال با توجه به ابری بودن و بارندگی، عدم آبیاری مزارع سویا و پنبه به دلیل وقوع بارندگی، زهکشی و پاک‌سازی مسیر آبیاری باغات و مزارع با توجه به بارش‌های احتمالی از مواردی است، که رعایت آن‌ها توسط کشاورزان می‌تواند، در کاهش خسارات احتمالی مؤثر باشد.

وی گفت: عدم استفاده از آب باران برای دام‌ها، جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخر‌ها با توجه به حجم بالای روان آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها، تنظیم دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخر‌ها نیز مورد تاکید است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
وضعیت آب و هوا، امروز ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا