جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

هوای تمام کلانشهرها ناسالم است

هوای کلانشهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، شیراز ، اراک و کرج به ترتیب با شاخص های ۱۳۶، ۱۱۳، ۱۴۴، ۱۱۶، ۱۲۹ ، ۱۲۷ ، ۱۲۳ و ۱۴۶ ناسالم برای گروه های حساس است.

مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: امروز دوشنبه هوای تمام کلانشهرهای کشور در شرایط ناسالم قرار دارد.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، بر اساس گزارش دریافتی از مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان، هوای کلانشهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، شیراز ، اراک و کرج به ترتیب با شاخص های ۱۳۶، ۱۱۳، ۱۴۴، ۱۱۶، ۱۲۹ ، ۱۲۷ ، ۱۲۳ و ۱۴۶ ناسالم برای گروه های حساس است.

روز گذشته هوای کلانشهرهای تهران، تبریز و اهواز به ترتیب با شاخص های ۱۲۹، ۱۰۴ و ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، کلانشهر کرج با شاخص ۱۶۲ ناسالم برای تمام گروه ها، کلانشهرهای اصفهان ، مشهد ، شیراز و اراک به ترتیب با شاخص های ۸۰، ۹۶، ۸۳ و ۶۹ قابل قبول قرار داشت.

شاخص آلایندگی هوا تا ۵۰ سبز و پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ زرد و قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ قرمز و ناسالم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بنفش و بسیار ناسالم، بیشتر از ۳۰۰ قهوه‌ای خطرناک است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
ساعت کاری ادارات قم تغییر کرد
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا