جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

پذیرش دانشجو در دانشگاه انقلاب اسلامی با شرایط خاص

دانشجویان این دانشگاه به روش های مختلفی جذب می شوند و این دانشگاه در تلاش است که در نهایت نیروی انسانی تراز انقلاب اسلامی را تربیت کند؛ از این رو در مقطع کارشناسی ارشد در ۱۵ رشته در راستای حمایت از استعدادهای درخشان و برتر، برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ دانشجو جذب کند.

دانشگاه جامع انقلاب اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجویان ورودی سال ۹۹ از میان زنان و مردان کرده است.

مهدی شیری، مدیر روابط عمومی دانشگاه جامع انقلاب اسلامی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه رسانه های ایران در گفت‌وگو با ایسنا گفت: این دانشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پا به عرصه آموزش عالی کشور گذاشته است.

وی با بیان اینکه اقدامات این دانشگاه در قالب ۳ شعار«نوآوری»، «تحول گرایی» و «تمدن سازی» طرح ریزی شده است، اظهار کرد: قرار است ما تحولاتی در این عرصه ها ایجاد کنیم.
شیری خاطرنشان کرد: دانشجویان این دانشگاه به روش های مختلفی جذب می شوند و این دانشگاه در تلاش است که در نهایت نیروی انسانی تراز انقلاب اسلامی را تربیت کند؛ از این رو در مقطع کارشناسی ارشد در ۱۵ رشته در راستای حمایت از استعدادهای درخشان و برتر، برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ دانشجو جذب کند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه جامع انقلاب اسلامی با بیان اینکه در ۵ رشته کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجویان خانم می‌شود، رشته های روانشناسی بالینی گرایش خانواده، حقوق خانواده، روانشناسی گرایش دین را از جمله این رشته ها عنوان کرد.
شیری ادامه داد: در رشته فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک، مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک از جمله رشته هایی است که از میان آقایان جذب می شود.
وی تاکید کرد: متقاضیان ورودی سال ۹۹ دانشگاه ها از طریق سایت دانشگاه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
شیری با اشاره به وجه تمایز این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها افزود: به منابع درسی و علمی می توان اشاره کرد که بر اساس منابع علمی جدید و متون شرقی اسلامی سیلابس های درسی تهیه و تنظیم شده است. این یک مزیت است که از منابع غربی برای ارائه دروس استفاده نمی کنیم و این یک تحول به شمار می رود.
به گزارش ایسنا، این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد از میان بانوان در رشته های روانشناسی گرایش روانشناسی دین، روانشناسی تربیتی، حقوق خانواده، مطالعات زنان در گرایش حقوق زن در اسلام پذیرش می کند.
پذیرش داوطبان مرد در مقطع کارشناسی در رشته های حقوق بین الملل، مدیریت بحران، بیوانفورماتیک، علوم شناختی، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش سامانه های شبکه ای، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیکی، مهندسی کامپیوتر گزارش هوش مصنوعی و رباتیک، مدیریت رسانه و مطالعات سیاسی جهان اسلام خواهد بود.

*شرایط خاص:

۱- اعتقاد به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و رعایت اخلاق و احکام دین مبین اسلام و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
۲- رعایت کامل ضوابط پوشش اسلامی و شئونات اسلامی برای خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملی به چادر به عنوان حجاب برتر برای خواهران ضروری است).
۳- دانشگاه جامع انقلاب اسلامی دارای رویکرد نوین دانشی از جمله رویکردهای مسئله محور، کارآفرینی ایده محور و نو آور است.
۴- دانشگاه به صورت ویژه و بر اساس آئین نامه داخلی جهت انجام پروژه‌های پژوهشی به صورت فردی و گروهی دانشجو می‌پذیرد.
۵- دانشگاه زمینه معرفی پذیرفته شدگان دارای رتبه‌های برتر (رتبه اول تا دوم) در آزمون کارشناسی ارشد و نفرات اول و دوم دانش آموخته در هر رشته را برای سازمان و نهادهای مورد نیاز فراهم می‌کند.
۶- دانشگاه بر اساس آئین نامه داخلی، ۴ برابر ظرفیت اعلامی (در کلیه رشته‌ها) داوطلبان مجاز را فراخوان نموده و پس از انجام مصاحبه نفرات منتخب را به سازمان سنجش معرفی می‌نماید.

*شرایط عمومی:

۱- بر اساس ضوابط صندوق رفاه به دانشجویان واجد شرایط وام تحصیلی تعلق می‌گیرد.
۲- امکان استفاده وعده غذای گرم (ناهار) در دانشگاه فراهم است. (استفاده دانشجویان برادر و خواهر غیر بومی متقاضی خوابگاه از وعده صبحانه و ناهار و شام امکان پذیر است).
۳- تمام دانشجویان به صورت رایگان تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار می‌گیرد.
۴- پذیرش دانشجو برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ و صرفاً روزانه است.

*خوابگاه:

به کلیه پذیرفته شدگان خواهر و برادر غیر بومی در شهر تهران خوابگاه تعلق خواهد گرفت.
به این مقاله امتیاز دهید
منبع
عصرایران
دکمه بازگشت به بالا