جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

پیشنهاد «افزایش یک ماهه سال تحصیلی» تصویب شد؟

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد افزایش سال تحصیلی زمانی مطرح شد که نگران استقبال کم از آموزش حضوری بودیم، اما با استقبال رضایت بخش دانش‌آموزان، دیگر نیازی به افزایش زمان در برنامه هفتگی مدارس و سال تحصیلی وجود ندارد.»

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش استقبال خوب دانش‌آموزان از آموزش حضوری را علت رد پیشنهاد افزایش یک ماهه سال تحصیلی عنوان کرد.

“صادق ستاری‌فرد” سخنگوی وزارت آموزش و پرورش و معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره سرانجام پیشنهاد “افزایش یک ماهه سال تحصیلی” گفت: طبق قانون بازگشایی مدارس، شروع سال تحصیلی اول مهر و پایان آن اواخر اردیبهشت پیش‌بینی شده است. همچنین در این قانون آمده است که آزمون‌ها باید در خرداد ماه برگزار شود، لذا هرگونه تغییر در این بازه زمانی، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی یا ستاد ملی مقابله با کرونا برسد.

وی با اشاره به اینکه تمرکز وزارت آموزش و پرورش بر موضوع افزایش سال تحصیلی نیست، گفت: پیشنهادهایی درباره افزایش یا کاهش زمان سال تحصیلی مطرح شده است؛ اما تمرکز وزارت آموزش و پرورش، استفاده بهینه و حداکثری از ارائه آموزش در مدت زمان باقی مانده تا پایان اردیبهشت ماه است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم جبران افت تحصیلی و عقب ماندگی‌های آموزشی در مدت زمان باقی مانده گفت: امیدواریم با استقبال خوبی که دانش‌آموزان از آموزش حضوری و همراهی معلم‌ها شاهد بودیم، بتوانیم در این بازه زمانی، فرصت‌های از دست رفته در آموزش مجازی را جبران کنیم. اگر این مهم رخ دهد، دیگر نیازی به افزایش سال تحصیلی نداریم.

ستاری‌فرد به جلسه روز گذشته شورای عالی آموزش و پرورش در این باره اشاره کرد و گفت: پیشنهاد کلی در این نشست این بود که مدارس از فرصت باقی مانده نهایت استفاده را ببرند. لازم به ذکر است که پیشنهاد افزایش سال تحصیلی زمانی مطرح شد که نگران استقبال کم از آموزش حضوری بودیم، اما با استقبال رضایت بخش دانش‌آموزان، دیگر نیازی به افزایش زمان در برنامه هفتگی مدارس و سال تحصیلی وجود ندارد.»

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
تأثیر معدل ۳ سال آخر در کنکور افزایش می‌یابد
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا