جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعیجدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

گسترش سویه جدید کرونا / افزایش روند بستری بیماران کرونایی

محمد مهدی دادفر رئیس اورژانس بیمارستان فجر از موج جدید کرونا و افزایش روند بستری بیماران کرونایی طی دو هفته قبل خبرداد و گفت: سویه جدید کرونا به سرعت در حال گسترش است.

رئیس اورژانس بیمارستان فجر از موج جدید کرونا و افزایش روند بستری بیماران کرونایی طی دو هفته قبل خبرداد و گفت: سویه جدید کرونا به سرعت در حال گسترش است.

محمد مهدی دادفر متخصص طب اورژانس و رئیس اورژانس بیمارستان فجر در یک برنامه رادیویی از موج جدید کرونا و افزایش روند بستری بیماران کرونایی طی دو هفته قبل خبرداد و گفت: سویه جدید کرونا به سرعت در حال گسترش است.

وی افزود: این سویه جدید، نسبت به سویه BA۵ عفونت زایی بیشتر و دوره نهفته کمتری دارد و بیشتر هم افرادی که واکسن نزدند و یا افراد بالای ۶۰ سال را درگیر می‌کند.

دادفر با اشاره به اینکه سویه جدید کرونا، سیستم ایمنی را دور می‌زند گفت: افراد با علائم شدیدی مانند ضعف و بیحالی شدید، تهوع و استفراغ، بدن درد شدید و مقاوم به درمان و کاهش بویایی و چشایی مراجعه می‌کنند.

رئیس اورژانس بیمارستان فجر با تأکید بر اینکه افراد حتماً در بدو این بیماری اصول بهداشتی را رعایت کنند اظهار کرد: افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری‌های زمینه‌ای که به این سویه جدید مبتلا می‌شوند باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند و استراحت و تغذیه مناسب را فراموش نکنند.

وی تأکید کرد: افراد در همین چند روز به مراکز واکسیناسیون مراجعه و دز یادآور را تزریق کنند چون می‌تواند میزان بستری‌ها را به شدت کاهش دهد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا