جدیدترین و آخرین اخبار داغ حوادث

۵ زلزله پیاپی در هرمزگان

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین جناح، بار دیگر هرمزگان را لرزاند. از صبح امروز چهارشنبه در این منطقه پنج به وقوع پیوسته است.

1276262 652

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین جناح، بار دیگر هرمزگان را لرزاند. از صبح امروز چهارشنبه در این منطقه پنج به وقوع پیوسته است.

زمین لرزه سوم ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه امروز – چهارشنبه ۲۵ خرداد – در استان هرمزگان حوالی جناح به ثبت رسید که مرکز لرزه نگاری کشوری طول جغرافیایی آن را ۵۴.۴ درجه و عرض جغرافیایی آن ۲۶.۹۶ درجه اعلام کرده که در عمق ۸ کیلومتری زمین روی داده است.

کانون این زمین لرزه در ۱۳ کیلومتری جناح (هرمزگان)، ۱۶ کیلومتری کوخرد (هرمزگان) و ۲۶ کیلومتری بستک (هرمزگان) بوده و در ۱۸۷ کیلومتری بندرعباس و ۳۴۷ کیلومتری شیراز روی داده است.

وقوع زلزله سوم و چهارم در بندر چارک

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران همچنین از وقوع سومین و چهارمین زمین لرزه دیگر در بندر چارک استان هرمزگان در فاصله زمانی ۱۰:۳۴ تا ۱۰:۴۵ صبح امروز خبر داد.

در زمین لرزه سوم که به بزرگی ۴.۶ ریشتر در ساعت ۱۰ و ۳۴ دقیقه و ۳۸ ثانیه در حوالی بندر چارک روی داد، زلزله در عمق ۱۶ کیلومتری زمین روی داده و طول جغرافیایی آن ۵۴.۳۵ درجه و عرض جغرافیایی آن ۲۶.۷۲ اعلام شده است.

این زلزله در ۷ کیلومتری بندر چارک (هرمزگان)، ۳۳ کیلومتری جناح (هرمزگان) و ۴۲ کیلومتری جزیره کیش (هرمزگان) رخ داده و کانون زلزله در ۱۹۸ کیلومتری بندرعباس و ۳۶۸ کیلومتری شیراز قرار داشته است.

زمین لرزه چهارم نیز به بزرگی ۴.۲ ریشتر در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه و ۴۲ ثانیه امروز به وقوع پیوست. طول جغرافیایی این زمین لرزه ۵۴.۳۶ درجه و عرض جغرافیایی آن ۲۶.۷۵ درجه اعلام شده و در عمق ۲۲ کیلومتری زمین روی داده است.

کانون این زلزله در ۸ کیلومتری بندر چارک (هرمزگان)، ۳۱ کیلومتری جناح (هرمزگان)، ۴۰ کیلومتری کوخرد (هرمزگان) اعلام شده و در ۱۹۶ کیلومتری بندرعباس و ۳۶۶ کیلومتری شیراز بوقوع پیوسته است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا