جدیدترین و آخرین اخبار داغ حوادث

۵ پیکر مفقود شده در سیل شهرستان گرمی اردبیل کشف شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از کشف پنجمین پیکر مفقود شده در سیل شهرستان گرمی خبر داد. حمید قویدل ظهر ۲۵ خرداد در مناطق سیل‌زده با بیان اینکه پیکر ۳ نفر از مفقودین سیل شهرستان گرمی پیدا شده بودند ادامه داد: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان پیکر ۲ نفر دیگر (دختر ۶ و ۴ ساله) را نیز در روستای حاج احمد کندی شهرستان گرمی و پارا قشلاق شهرستان بیله سوار پیدا کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از کشف پنجمین پیکر مفقود شده در سیل شهرستان گرمی خبر داد.

حمید قویدل ظهر ۲۵ خرداد در مناطق سیل‌زده با بیان اینکه پیکر ۳ نفر از مفقودین سیل شهرستان گرمی پیدا شده بودند ادامه داد: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان پیکر ۲ نفر دیگر (دختر ۶ و ۴ ساله) را نیز در روستای حاج احمد کندی شهرستان گرمی و پارا قشلاق شهرستان بیله سوار پیدا کردند.

وی افزود: طی تلاش شبانه روزی نجاتگران هلال احمر پیش از این ۲ نفر (مرد ۳۵ ساله و دختر ۱۳ ساله) در روستای آغ داش شهرستان گرمی و یک نفر دیگر (دختر ۸ ساله) در روستای مسجدلوی شهرستان بیله سوار پیدا شده بودند و با پیدا شدن ۲ نفر دیگر هر ۵ نفر مفقودی حادثه سیل پیدا شدند.

وی با بیان اینکه عوامل جمعیت هلال احمر استان از ساعات اولیه حادثه وارد عملیات شدند، تصریح کرد: پیرو دریافت گزارش مردمی با شماره ندای امداد ۱۱۲ معاونت امداد و نجات استان اردبیل در ساعت ۱۴:۱۵ روز چهارشنبه ۲۴ خرداد مبنی بر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب و مفقودی ۵ نفر در روستای میکائیل دره سی شهرستان گرمی تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان به محل حادثه اعزام شده و امدادرسانی را آغاز کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: در دومین روز از عملیات جستجو در ۲۵ خرداد پیکر هر ۵ نفر مفقودی غرق شده توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل، پیدا و برای طی مراحل قانونی تحویل عوامل نیروی انتظامی شد.

قویدل ادامه داد: این عملیات با مشارکت نیروهای مردمی، سپاه، نیروی انتظامی و دیگر نهادها انجام شد.

وی ادامه داد: در این عملیات جستجو ۲۱ تیم شامل ۱۹ تیم سیلاب، یک تیم آنست و یک تیم ارزیاب متشکل از ۹۴ نفر/روز نجاتگر با استفاده از ۹ دستگاه/روز خودروی امدادی حضور داشتند.

این مسئول افزود: این حادثه ۲۶ نفر حادثه دیده داشته که در روز اول یک نفر فوتی پیدا شده و ۲ نفر دیگر نیز توسط تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان رهاسازی و امدادرسانی شده و در مسیر انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس داده شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه ۴ باب منزل مسکونی نیز توسط قرمز و سفیدپوشان هلال احمر تخلیه شده است ادامه داد: به ۱۴ نفر از حادثه دیدگان نیز اسکان اضطراری داده شده و اقلام زیستی توزیع شده است.

این مسئول اضافه کرد: خانواده ها باید در تمام لحظات مسائل ایمنی را در نظر گرفته باشند تا دچار حادثه نشوند.

عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

به این مقاله امتیاز دهید

منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا