جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

آلودگی هوای تهران برای گروه‌های حساس ادامه دارد

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام کرد که هم‌اکنون (۲۱ آبان ماه) شاخص کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام کرد که هم‌اکنون (۲۱ آبان ماه) شاخص کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون آلاینده شاخص «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات‌ معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

غلظت آلاینده‌ها از بامداد روز جمعه (۲۰ آبان‌ماه) با رسیدن به عدد ۱۵۲ به اوج خود رسید و در شرایط ناسالم برای همه قرار گرفت اما از ساعت ۱ همان روز با رسیدن به عدد ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است‌.

بر اساس دستورالعمل احتیاطی صادر شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در شرایط ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس، مبتلایان به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروه‌های حساس محسوب می‌شوند و باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به‌طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تاحدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و … از جمله این مثال‌هاست.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده از ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
کیفیت هوا در ۱۸ ایستگاه در شرایط قرمز قرار دارد
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا