جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

بازداشت یک کلاهبردار بانکی پس از فرار، در کشور همسایه

مهدی سندگل نظامی مدیر امور روابط عمومی بانک مسکن از استرداد یک کلاهبردار بانکی به کشور خبر داد و گفت:‌ با شناسایی مخفیگاه متهم در یک کشور همسایه، وی و همدستانش بازداشت و به کشور استرداد شدند.

مدیر امور روابط عمومی بانک مسکن از استرداد یک کلاهبردار بانکی به کشور خبر داد و گفت:‌ با شناسایی مخفیگاه متهم در یک کشور همسایه، وی و همدستانش بازداشت و به کشور استرداد شدند.

بیشتر بخوانید:

ترفند جدید کلاهبرداران برای خالی کردن حساب‌ بانکی‌تان

مهدی سندگل نظامی اظهار کرد: به‌دنبال گزارش ارکان نظارتی بانک مسکن مبنی بر اینکه رئیس وقت یکی از شعبات شهرستان‌ها با ارائه اسناد و مدارک بانکی مجعول در دی ماه سال 99 مرتکب جرائم اختلاس و کلاهبرداری شده و سپس به‌همراه خانواده خود به یکی از کشورهای همسایه متواری شده است، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت و با دستور و پیگیری‌های مدیرعامل بانک مسکن، موضوع به مراجع قضایی و مأموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ارجاع شد.

وی توضیح داد: این فرد با سوء‌استفاده از موقعیت شغلی و اغفال تعدادی از مشتریان دست به اختلاس و کلاهبرداری زده بود که بلافاصله با ورود ارکان نظارتی و مدیرعامل بانک مسکن، موضوع جرم ارتکاب‌یافته به مراجع قضایی و امنیتی منعکس شد و پس از پیگیری‌های لازم، دستورات مقتضی برای استرداد متهم و همسرش به کشور صادر شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های مداوم مأموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی نسخه‌ای از اعلان قرمز صادره علیه نامبرده به کشورهای عضو سازمان اینترپل ارسال شد، یادآور شد: با ورود پلیس بین‌الملل ناجا به موضوع، ضمن ثبت اطلاعات متهم در بانک اطلاعات افراد تحت‌تعقیب، زمینه ردیابی و شناسایی نامبرده فراهم شد و در نهایت با شناسایی مخفیگاه متهم در یکی از کشورهای همسایه، عملیات دستگیری وی و همدستانش با موفقیت انجام شد.

ادامه مطلب
دستگیری کلاهبردارمیلیاردی با وعده‌های دروغین ازدواج + عکس

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن تأکید کرد: متهمان در روزهای پایانی اردیبهشت ماه سال جاری به کشور بازگردانده و تحویل مقامات قضایی شدند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا