جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

ساعت کاری ادارات در کلیه ایام کاری هفته (شنبه تا پنج شنبه) از روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه جاری تا ۱۵ شهریور ماه از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم ساعت کاری جدید ادارات استان قم را اعلام کرد.

بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم و در راستای مدیریت بهینه مصرف برق در فصل گرما، ساعت کاری ادارات استان از روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه، ساعت ۶ صبح شروع و ساعت ۱۳ خاتمه خواهد یافت.

در این مصوبه آمده است؛ بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران مبنی بر لزوم همکاری کلیه دستگاه‌های دولتی، موسسات عمومی غیر دولتی در جهت مدیریت رعایت الگوی مصرف برق به عنوان یکی از حامل‌های اساسی انرژی در ساعات اوج مصرف به منظور پیشگیری از اعمال خاموشی‌های اضطراری در استان، ساعت کاری ادارات در کلیه ایام کاری هفته (شنبه تا پنج شنبه) از روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه جاری تا ۱۵ شهریور ماه از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ خواهد بود.

کلیه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی استان به منظور مدیریت بهینه مصرف برق در ساعات اداری می‌بایستی به میزان حداقل سی درصد نسبت به مصرف دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیر اداری به میزان شصت درصد، مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی‌های غیر ضرور و سامانه‌های سرمایشی کاهش مصرف برق داشته باشند.

مسئولیت حسن اجرای این موارد به عهده بالاترین مسئول هر دستگاه بوده و به منظور دقت و رعایت صرفه جویی‌های لازم بازرسان شرکت توزیع نیروی برق استان نسبت به پایش میدانی و الکترونیکی دستگاه‌ها اقدام و گزارش دوره‌ای را به اداره‌کل پدافند غیر عامل استانداری ارسال خواهد نمود.

ادامه مطلب
علائم سویه جدید چیست؟

 

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا