جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

زائران حتماً در سامانه سماح ثبت‌نام کنند

ستاد مرکزی اربعین در اطلاعیه‌ای با اشاره به لزوم داشتن بیمه زائران اربعین، از متقاضیان زیارت امام حسین علیه‌السلام خواست تا در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه‌ای از متقاضیان سفر زیارتی اربعین درخواست کرد هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل ثبت نام در سامانه سماح اقدام کنند.

متن ششمین اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین حسینی به شرح زیر است:

انا من حسین
بسمه تعالی
به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت علیهم السلام و تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی (ع) می‌رساند

۱. از آنجا که پیش‌بینی خدمات مناسب رفاهی، حمل و نقلی و بیمه‌ای برای زوار اربعین مستلزم تکمیل فرایند ثبت‌نام در تمهید این خدمات خواهد بود، لذا تصریح می‌شود تکمیل و نهایی کردن فرآیند ثبت‌نام برای تمامی متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین سال جاری ضرورت دارد و پیش ثبت‌نام‌های قبلی به منزله ثبت‌نام نهایی تلقی نخواهد شد.

از این رو، بایسته است تمامی افرادی که قبلاً پیش ثبت‌نام کرده یا متقاضی شرکت در مراسم اربعین سال جاری هستند با مراجعه به سامانه سماح نسبت به تکمیل و نهایی کردن ثبت‌نام خود در اسرع وقت اقدام کنند. بدیهی است هرگونه ویرایش اطلاعات در این مرحله قابل اعمال خواهد بود.

۲. با عنایت به حذف ویزا برای سفر زیارتی اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح برای تمامی زوار اربعین الزامی است و در حکم روادید تلقی می‌شود و هنگام خروج از مرز مورد کنترل قرار خواهد گرفت.

ثبت‌نام قطعی در سامانه سماح از ۲۳ مرداد آغاز شد و تا ۲۴ شهریورماه ادامه دارد و همه متقاضیان زیارت اربعین باید در این سامانه ثبت‌نام و بیمه شوند که هزینه بیمه نیز امسال ۱۸ هزار تومان تعیین شده است. چرا که حفظ سلامت و کاهش هزینه‌های احتمالی زائران از موضوعاتی است که ستاد مرکزی اربعین به ان توجه جدی دارد. در روزهای گذشته تعداد زائرانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده بودند، به ۲ میلیون نفر رسیده بود. این امر در حالی است که پیش‌بینی می‌شود بیش از پنج میلیون ایرانی به زیارت اربعین مشرف شوند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا