جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش بینی بورس امروز ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز نیز ارزش معاملات خردی در سطح ۴ یا ۵ همتی داشته باشد و معاملات امروز را با کاهش ضعیف تراز شاخص‌های اصلی آغاز کند.

با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ معاملات روز یکشنبه در تداوم روند معاملات روز شنبه بود ولی رکود معاملاتی افزایش یافت. برخی از تحلیل‌گران بر این باور هستند که با گذر شاخص کل از سطح ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی، شاخص‌های سهامی درحال تثبیت هستند. از سوی دیگر نیز ثبات نسبی دلار در زیر سطح ۵۰ هزار تومانی باعث شده تا برخی دیگر از تحلیل‌گران تداوم رکود معاملات را ناشی از توافقات سیاسی بدانند.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز نیز ارزش معاملات خردی در سطح ۴ یا ۵ همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با کاهش ضعیف تراز شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی منفی شاخص‌های اصلی بازار سهام و مخصوصاً شاخص هم‌وزن در انتهای معاملات امروز بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز منفی و بیشتر از روز یکشنبه پیش بینی می‌شود و ورود پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت تداوم خواهد داشت. صفوف خرید سهام که مدتی است پله پله افزایش می‌یابد؛ احتمال کاهش ارزش دارند و در سمت صفوف فروش سهام نیز احتمال رشد بیشتر است. احتمالاً در انتهای معاملات امروز سرانه خرید هر کد حقیقی در سطح ۲۲ میلیون تومانی قرار گیرد و سرانه فروش نیز تا بالای ۲۶ میلیون تومان رشد کند. بازدهی شاخص‌های اصلی بورس تهران نیز احتمالاً بهتر از شاخص‌های اصلی فرابورس باشد. در نهایت چه رشد و چه افت تراز شاخص‌های سهامی با رکود شدیدی همراه خواهد بود و توقع نوسان زیادی نمی‌رود.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
پیش بینی بورس امروز ۷ شهریور
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا